Lody Ekipa i zwykła, niezwykła dziewczynka

Od niedawna trwa szał rynkowy naszych nastolatków na zwykłe, niezwykłe lody marki Koral Ekipa marki Ekipy Friza, szturmem zdobyły rynek. Nie bardzo rozumieją to dorośli, ba, nawet nie rozumie tego ani producent ani twórca tych lodów – Ekipa Friza. Nasze dzieciaki już od szóstej rano szturmują markety by lody te kupić. To jest prawie niemożliwe.

Lodyfot. Karolina Adamska / East News

Pewna dziewczynka, od niedawna 11-latka razem z koleżanką od serca wybrały się na długi spacer, nieopodal domu. Przechodziły obok niewielkiego, pustego spożywczaka, jednak na sąsiednim już blokowisku, weszły do niego i spytały o lody Ekipa. Były! Wygrzebały swoje pieniądze. Starczyło im na dwa lody, po jednym dla każdej.
Szczęśliwe wróciły do domu. Tytułowa dziewczynka dumna pokazała zdobycz mamie i starszemu o niecałe 2 lata bratu. Razem poprosili rodziców o dofinansowanie i wrócili do tego niezwykłego sklepiku, by kupić jeszcze kilka. Kupili. Dzieciaki są szczęśliwe. Zwłaszcza tytułowa dziewczynka, która zaimponowała bratu. Lody są w lodówce, bo szkoda dzieciakom je zjeść. Rodzice, tak naprawdę, nie mogą tego zrozumieć, choć się cieszą razem z dzieciakami.
A ja, ciesząc się także tym prawdziwym ich sukcesem, pomyślałem sobie jak niewiele potrzeba do prawdziwego szczęścia. A my często tego nie dostrzegamy…

Wojciech Nowakowski Wikipedia
refleksyczasu@aol.com
Tel. +48 690657821